Gartner Magic Quadrant’ta Raynet “Gizli Teknoloji Şampiyonu”

Gartner, Magic Quadrant for Software Asset Management Tools 2020’de Raynet’i onurlandırdı

Kurumsal uygulama yaşam döngüsü yönetimi ürün ve hizmetlerinin lider sağlayıcısı Raynet, SAM Magic Quadrant’ta ilk kez bahsediliyor. Gartner, Aspera’nın RayVentory tarafından desteklenen uçtan uca yazılım varlık çözümü SmartTrack ve SmartCollect’i onurlandırdı.

“Bu yıl Magic Quadrant Yazılım Varlık Yönetimi Araçları ve Birleşik Uç Nokta Yönetim Araçları Çeyreği için kalifiye olmaktan son derece gurur duyuyoruz. Raynet’in kurucusu ve genel müdürü Ragıp Aydın, Aspera ile birlikte artık “Gizli Teknoloji Şampiyonu” ve bu çeyrekteki tek “Challenger” seçildik. “2021 hedefimiz, Raynet’i SAM ve UEM araçları için bir vizyoner olarak kurmak ve önemi gittikçe artan Kurumsal Envanter Yönetiminde öncü olmaktır. Bunun üzerinde yüksek baskı altında çalışıyoruz ve bugün uzun süredir müşterilerimiz bu strateji ile doğru yolu seçtiğimizi onaylıyor ”. Bir şirketin tüm IP cihazlarını ve ayrıca tüm endüstri 4.0, IoT ve IIoT teknolojilerini kapsama vizyonuyla Raynet, Keşif, Envanter ve Veri Yönetimi için lider bir üretici olarak konumunu daha da güçlendirmek için somut hedefler tanımlar.

Aspera ve Raynet, 2019 yılının sonunda 2014 yılından beri var olan stratejik ortaklıklarını yoğun bir teknolojik işbirliğine genişletmiş ve bu kapsamda ürünlerinin entegrasyonu için bir yazılım lisansı ve dağıtım anlaşması imzalamıştır. Bu süreçte, Kurumsal Envanter Çözümü RayVentory, RayVentory tarafından desteklenen Aspera SAM çözümü SmartCollect’e entegre edildi ve iki çözüm, hem veri toplama hem de işlemeye bütünsel bir yaklaşım getiren Aspera SmartTrack ile birleştirildi. Raynet bu hepsi bir arada çözümü RaySAMi altında ürün portföyünde sunmaktadır. Aspera SmartTrack ve Raynet RayVentory kombinasyonu, sadece her iki şirketin ortak müşterileri tarafından değil, aynı zamanda Gartner analistleri tarafından da tanınan derin entegrasyon nedeniyle son aylarda dikkate değer bir gelişme kaydetti.

Raynet ile ortaklaşa olarak, RayVentory tarafından desteklenen Aspera SmartCollect, şirketlerin çeşitli farklı yöntemlerle yazılım kullanımını toplamasına, envanterine almasına ve ölçmesine olanak tanır. Bu yetenekler AWS, Microsoft Azure ve GCP üzerinde çalışan yazılımlara genişletilecek, ancak şu anda Oracle Cloud ve IBM Cloud gibi diğer genel bulut ortamları için desteklenmiyor. Tarayıcı tabanlı bir aracı kullanarak Aspera, SaaS uygulamalarını keşfedebilir ve Adobe, Salesforce ve Office 365 gibi SaaS satıcılarıyla 40’tan fazla önceden oluşturulmuş API entegrasyonu sunar. ”, Magic Quadrant ile yayınlanan yeni yayınlanan puan kartında Gartner açıklıyor. Ek bulut ortamları için destek zaten yol haritasındadır ve RayVentory’nin gelecek sürümünde sağlanacaktır.

error: İçerik Korumalıdır.